Back to Top
Přejít k hlavnímu obsahu
Nastavení poštovního klienta

Nastavení poštovního klienta

5.2.2021
K emailové poště můžete přistupovat několika způsoby: pomocí webové stránky pomocí emailového klienta
Další vlna zavirovaných emailů

Další vlna zavirovaných emailů

29.10.2020
Dnes se objevila další vlna zavirovaných emailů. Jedná se o email nejčastěji s předmětem „Výše pohledávky na vašem účtu …“ a obsahuje zprávu psanou lámanou češtinou o údajném dluhu vůči bance. Číslo účtu je nesmyslné. Email obsahuje přílohu v zip formátu. Uvnitř se však schovává vir. V žádném případě přílohu neotvírejte a případný email rovnou vymažte. Odesilatel může být prakticky kdokoliv a pravděpodobně ani o emailu, který vám dorazil, nic netuší.
Bing nebude upřednostňovat HTTPS weby

Bing nebude upřednostňovat HTTPS weby

29.10.2020
Vyhledávač firmy Microsoft se nehodlánejbližší době přidat ke Google a upřednostňovat zabezpečené stránky ve výsledcích vyhledávání. Bing (Microsoft) nepokládá to, že někdo používá HTTPS na svém webu, za zřejmý signál lepšího obsahu a tudíž nebude brát zřetel na to, zda někdo používá HTTPS nebo ne.
Registrovat do internetových katalogů nebo ne?

Registrovat do internetových katalogů nebo ne?

29.10.2020
Zjednodušeně můžeme říci, že ne, až na pár výjimek. Nedávno jsem dostal dotaz od našeho klienta, zda má ještě na další rok zaplatit prémiovou registraci v nejmenovaném katalogu firem. Roční poplatek u tohoto katalogu byl okolo 4000 korun. Katalog byl veden poměrně známým internetovým portálem, takže se nejednalo o výtvor studenta na kolejích. Každopádně jsem klientovi nedoporučil registraci a to hned z několika důvodů.
SEO Pyramida Úspěchu

SEO Pyramida Úspěchu

29.10.2020
Velice nás zaujal jeden anglický článek pojednávající o SEO, který stojí za to přeložit a přečíst si ho. Hodně postřehů pro budování svého projektu od základů. John Wooden, největší basketbalový trenér všech dob, nikdy nemluvil ke svým týmům o výhře. Hovořil o přípravě a o tom, jak se stát skvělým týmem. Woodenova filozofie o koučování (a životě) je shrnuta v „Pyramidě úspěchu“, která přebíjí všechny upadající „Svépomocné guru“ braky pokoutně nabízené v knihách, na internetových blozích a v denních i nočních televizních pořadech.
Kde najít FREE fonty – srovnání

Kde najít FREE fonty – srovnání

29.10.2020
Již dlouhé roky jsou weby omezeny základními  fonty jako jsou Arial, Georgina, Times. To kvůli prohlížečům a jejich omezením, které byli schopné dávat písma pouze z počítače uživatele. Naštěstí dnes se weby vyvíjejí rychle a prohlížeče podporují webfont vkládání. Je pravděpodobné, že v budoucnu budou weby používat lepší a krásnější písma. Podíváme se na čtyři FREE weby s písmy.
Google spustil Penguin 3.0

Google spustil Penguin 3.0

29.10.2020
Už zhruba od pátku - 17.10. 2014 - (u nás od soboty) probíhá aktualizace algoritmu pro vyhledávání Penguin na verzi 3:0. Google k dané aktualizaci příliš informací do světa nepustil, pouze potvrdil, že aktualizace probíhá. Dnes se objevili další detaily o aktualizaci, která hýbe pozicemi webů v nejpoužívanějším vyhledávači.
Poodlebleed prestávame podporovat ie 6

Poodlebleed prestávame podporovat ie 6

29.10.2020
Počínaje dnešním dnem přestáváme podporovat na našich serverech internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Prohlížeč můžeme označit za muzejní a hlavně kriticky nebezpečný. V nedávné době se objevilo hned několik vážných chyb, které nelze pro IE 6 vyřešit. Dále také nebudeme tvořit weby kompatibilní s touto verzí prohlížeče.
SEO: Googe a HTTPS podruhé

SEO: Googe a HTTPS podruhé

29.10.2020
Nedávno vyšla na veřejnost zpráva o tom, že Google nově bude zohledňovat webové stránky, které používají https, tedy šifrovaný protokol. Tato, pro někoho poněkud nenápadná zpráva, může poměrně výrazně zamíchat s kartami webů a jejich pozicemi na největším internetovém vyhledávači. Navíc by mohla přimět mnohem více webmasterů a tvůrců webů využívat primárně šifrovaný protokol.
Seo novinky: Google a HTTPS

Seo novinky: Google a HTTPS

29.10.2020
Nedávno vyšla na veřejnost zpráva o tom, že Google nově bude zohledňovat webové stránky, které používají https , tedy šifrovaný protokol. Tato, pro někoho poněkud nenápadná zpráva, může poměrně výrazně zamíchat s kartami webů a jejich pozicemi na největším internetovém vyhledávači. Navíc by mohla přimět mnohem více webmasterů a tvůrců webů využívat primárně šifrovaný protokol.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více...